0 Replies Latest reply on Dec 13, 2017 4:09 AM by syadavb

    Wildfly 11.0.0-final error deployment

    syadavb

      Hi,

      I am migrating a project with cdi, cfx, camel route builder with jpa from glassfish to Wildfly I am getting following error. Please help in resolving this.

       

      ERROR [org.jboss.msc.service.fail] (MSC service thread 1-5) MSC000001: Failed to start service jboss.deploy

      ment.unit."test-1.0.0-2-SNAPSHOT.war".WeldStartService: org.jboss.msc.service.StartException in service jboss.

      deployment.unit."test-1.0.0-2-SNAPSHOT.war".WeldStartService: Failed to start service

              at org.jboss.msc.service.ServiceControllerImpl$StartTask.run(ServiceControllerImpl.java:1978)

              at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1149)

              at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:624)

              at java.lang.Thread.run(Thread.java:748)

      Caused by: org.jboss.weld.exceptions.DefinitionException: WELD-000071: Managed bean with a parameterized bean class must be @Depend

      ent: class org.apache.cxf.jaxrs.provider.XSLTJaxbProvider

              at org.jboss.weld.bean.ManagedBean.checkType(ManagedBean.java:208)

              at org.jboss.weld.bean.AbstractBean.initializeAfterBeanDiscovery(AbstractBean.java:107)

              at org.jboss.weld.bean.ManagedBean.initializeAfterBeanDiscovery(ManagedBean.java:122)

              at org.jboss.weld.bootstrap.ConcurrentBeanDeployer$AfterBeanDiscoveryInitializerFactory.doWork(ConcurrentBeanDeployer.java:

      132)

              at org.jboss.weld.bootstrap.ConcurrentBeanDeployer$AfterBeanDiscoveryInitializerFactory.doWork(ConcurrentBeanDeployer.java:

      123)

              at org.jboss.weld.executor.IterativeWorkerTaskFactory$1.call(IterativeWorkerTaskFactory.java:62)

              at org.jboss.weld.executor.IterativeWorkerTaskFactory$1.call(IterativeWorkerTaskFactory.java:55)

              at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:266)

              at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1149)

              at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:624)

              at java.lang.Thread.run(Thread.java:748)

              at org.jboss.threads.JBossThread.run(JBossThread.java:320)